Правознавство



У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня як День прав людини, який знаменує річницю ухвалення Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини в 1948 році. У Декларації заявлено, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особистих відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством. Рішення цієї задачі залежить від якісної роботи державних органів влади, освітніх установ, засобів масової інформації і всіх структур громадянського суспільства.
У Водянській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №11 традиційно проводиться Всеукраїнський тиждень правових знань. У цьому році він розпочався 3 грудня. Свої знання у галузі прав людини продемонстрували учні 9 - 11 класів. Вони стали активними учасниками години спілкування «Конвенція ООН про права дитини. Закон і реальність» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.
Учні 10 - 11 класу під час тренінгу "Підлітки  мають  знати  свої  права"не лише показали уміння правильно та швидко відповідати на поставлені питання щодо їх власного досвіду відносин з поліцією та іншими правоохоронними органами, а й вірно розв’язували юридичні задачі, зміст яких нагадував складні життєві ситуації.
Учні 5 - 6 класів стали учасниками гри - тренажеру  азкова правознавча лотерея"Учні приємно вразили своїми знаннями: вони не лише знають, що за День відзначається 10 грудня, але й правильно назвали права, даровані нам Конституцією, та права дітей, які найчастіше порушуються в Україні.
У 9 класі пройшов правознавчий захід - диспут на тему "Підліток і закон". Учні вдало коментували вислови відомих філософів про права людини і прийшли до висновку, що свобода – не є вседозволеністю, що вона дає право робити все, що не шкодить іншим. Учні пригадали, як зароджувалися і розвивалися права людини з плином часу, а також визначили, якими можуть бути завдання Товариства прав людини, що може діяти в будь-якій школі.
Виступ агітбригади учнів 6 класу "Наші права - щасливе дитинство" привернув увагу молодших школярів, вони тепер не тільки знають, які права в них є, але й куди треба звертатися у разі їх порушення, для захисту себе і своїх друзів.
Серед учнів початкової школи також було проведено конкурс малюнків та плакатів на тему «Права людини починаються з прав дитини». У бібліотеці шкільний бібліотекар підготувала книжкову виставку видань про права людини та іншої літератури правового змісту.
Отримані знання та набута під час проведених заходів інформація стане в нагоді не лише учням, які були присутніми на цих заходах, а й їхнім друзям, батькам, просто знайомим. Адже обізнаність у питаннях права робить наше життя більш комфортним та захищенним та надає упевненості в собі. Рівень правових знань та правова культура наших учнів піднялися на більш високий рівень.
http://www.vodianske-school11.edukit.dn.ua/news/id/742






























 План
з проведення Всеукраїнського тижня права у 2018 р.
 у Водянській загальноосвітній школі
І – ІІІ ступенів №11 Добропільської міської ради
п/п
Назва заходу
Дата проведення
Класи
1.
Година спілкування «Конвенція ООН про права дитини. Закон і реальність»
10.12.2018 р.
10 – 11 класи
2
Гра - тренажер  азкова правознавча лотерея"
10.12.2018 р.
5 -6 класи
3.
Віртуальна подорожодорож в країну права, моралі та закону"
11.12.2018 р.
8 клас
4.
Виступ агітбригади "Наші права - щасливе дитинство"
11.12.2018 р.
 6 клас
5.
Правова гра королівстві Феміди"
12.12.2018 р.
7 клас
6.
Диспут на тему  "Підліток і закон"
12.12.2018 р.
9 клас
7.
Конкурс малюнків та плакатів «Права людини починаються з прав дитини»
13.12.2018 р.
2 клас
8.
Соціологічне  опитування «Діти  та  молодь  про  свої  права»
14.12.2017 р.
8 -9 класи
9.
Тренінг "Підлітки  мають  знати  свої  права"
14.12.2017 р.
10 -11 класи
10.
Книжкова виставка видань про права людини та іншої літератури правового змісту
10.12 -14.12.2018 р.
1– 11 класи
11.
Загальношкільна лінійка. Підбиття підсумків Тижня правової освіти
14.12.2018 р.
1– 11 класи
12.
Розміщення на офіційному веб-сайті навчального закладу інформаційної сторінки та її наповнення матеріалом, що стосуються Всеукраїнського тижня права
14.12.2018 р.




                

                          ПРАВОВИЙ БЮЛЕТЕНЬ

 

Хуліганство

        Хуліганство в Україні є правопорушенням, за яке передбачена як кримінальна так і адміністративна відповідальність. Що ж таке хуліганство? В яких випадках дії винного кваліфікують як дрібне хуліганство, а в яких наступає кримінальна відповідальність?


Кримінальна відповідальність за хуліганство

         Кримінальна відповідальність за хуліганство передбачена статтею 296 Кримінального кодексу України (далі КК України), згідно з якою хуліганством є грубе порушення громадського порядку за мотивами явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю або винятковим цинізмом.
    
    Якщо конкретизувати, то хуліганство може полягати у заподіянні тілесних ушкоджень, побоїв потерпілим, пошкодженні чужого майна, тривалому і наполегливому перешкоджанні нормальній роботі громадських закладів тощо. Тобто, вичерпного переліку хуліганських дій немає, питання про наявність в діях особи даного складу злочину вирішується в кожному конкретному випадку.
     
    Важливими ознаками хуліганства є місце, час і обстановка його вчинення. Кримінальне караним є грубе порушення громадського порядку. Про грубість такого порушення можуть свідчити тривалість незаконних дій, кількість потерпілих, їх вік, ступінь порушення їх прав і законних інтересів тощо.
     
   Іншою важливою ознакою хуліганства є мотив його скоєння. Хуліганством є дії, вчинені виключно з мотивів явної неповаги до суспільства (прагнення показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, самоствердитися за рахунок


 приниження інших осіб). Явність неповаги до суспільства виражається в його очевидності і безсумнівності як для винного, так і для очевидців його дій.
    
    Існує також «кваліфіковане» хуліганство, тобто злочин, вчинений за обставин, які свідчать про більшу суспільну небезпеку і тягнуть за собою більш суворе покарання (наприклад, вчинення хуліганства групою осіб; з опором співробітнику міліції; із застосуванням зброї і т.д.).
  
      За просте (некваліфіковане) хуліганство передбачено покарання у вигляді штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8 500 - 17 000 гривень), арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до п'яти років. Найбільш суворе покарання за кваліфіковане хуліганство (без сполучення з іншими злочинами) - позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
     
   Нести кримінальну відповідальність за хуліганство може особа, яка досягла 14 років (частина 2 статті 22 КК України).

Дрібне хуліганство


        До дрібного хуліганства відносять нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Іншими словами, дрібним хуліганством визнаються дії, що не мають ознак кримінально караного хуліганства. Такі дії тягнуть за собою адміністративну відповідальність і стягнення у вигляді штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-119 гривень), виправних робіт на термін від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, адміністративного арешту на строк до п'ятнадцяти діб. Дане правопорушення передбачено статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Немає коментарів:

Дописати коментар